Cupcakes a muffins

Podobajú sa takmer ako vajce vajcu a aj tak je v nich niekoľko zásadných rozdielov. A čo bolo vlastne skôr? Cupcake alebo muffin? To je otázka. Polovica ľudí si ich mýli a tá druhá polka si zas myslí, že rozdiel je len v tom, že cupcake je ten s polevou. Ee, rozdielov tu je habadej.

Cesto na cupcake je hutnejšie, zatiaľ čo muffiny sú viac nadýchanéNa prípravu cupcake sa používa maslo, zatiaľ čo na muffiny olej. Cupcakes sú menšie, muffiny väčšie a vyššie… 

A takto by sme mohli pokračovať až… až do sweettartovského nekonečna. 

A viete vlastne, ako také muffiny a cupcakes k sláve prišli?

Kedysi dávno, písal sa rok 1796, za siedmymi horami a siedmymi dolinami… tam kdesi žila jedna kuchárka menom Amelia Simmons. Tá celé dni len piekla a piekla. A že to boli recepty… o takých nebolo v celej Amerike ani chýru, ani slychu. 

 Po niekoľkých rokoch sa táto práca vyplatila a Amelia vydáva slávnu kuchársku knihu, American Cookery, ktorá je známa dodnes. Veď aby nie, keď už tam… niekde medzi stránkami, nachádzal sa slávny recept na nemenej slávny cupcake

Názov “cupcake“ bol však zmienený až o niekoľko rokov neskôr, v roku 1828. No… čo vám k tomu… aj Edison si na svoje jablko musel počkať.

A voľakde tam, popri cupcakes… zrodil sa aj muffin. Povráva sa však, že história muffinov siaha v skutočnosti ešte omnoho hlbšie, až do 10. storočia. Vraj to bola vtedy akási z núdze cnosť z toho, čo dom dal. Obyvatelia Walesu si ich však tak obľúbili, že sa časom dostali až do Ameriky. 

Dnes poznáme všelijaké druhy od výmyslu sveta… čučoriedkové, orechové, čokoládové… každému podľa chuti.

O týchto košíčkových dobrotách sme toho popísali však už dosť. Veď viete… lepšie raz skúsiť ako stokrát čítať. Tak poďte k nám… pozývame vás na tie najlepšie cupcakes a muffiny v Bratislave

Okoštujete a už ich nevymeníte za nič iné. Nie, ani za zlaté prasa a kilometrové nohy. 

Budú nevšedné, bez farbív a konzervantov, z kvalitných surovín… budú presne také, aké ich chcete mať. Máte naše slovo.

Referencia od zákazníka:

Cheesecake som mala vzdy velmi rada, ale tu maju urcite najlepsie ake som kedy jedla. Super je ze maju v ponuke cheesecake aj v lahsej verzii (fit) tak si clovek nemusi maskrtenie ani vycitat 😂 A nase deti zboznuju ich sladucke makaronky, ktore nemozu chybat na ziadnej detskej oslave 😍 Cupcakes robia minimálne, tak dobre ako ja 🙂 ODPORUCAM!
Terézia - verny zákazník
Terézia Sklenárová
administratívny pracovník
0
ODPORUCAM
5/5

Galéria k článku: