Tartaletky malina, čokoláda, pistácia

V zemi Napoleona a Coco Chanel, v krajine kde Edith Piaf prvý krát stála na kabaretnom pódiu, v zemi romantikom zasľúbenej… presne tam… vo Francúzsku… zrodila sa tartaletka.

Jej názov pochádza zo slova tartalette, ktoré je zdrobneninou od tarte, v slovenčine torta.

Košíček tartaletky je zložený z múky, masla, vajec, cukru a… ganache. 

Ganache? Áno, presne tak. Jedná sa o náplň, ktorou je plnený. Táto plnka býva väčšinou čokoládová a je známa tým, že sa skladá len z dvoch ingrediencií, vysokopercentnej kvalitnej čokolády a smotany. 

V našej továrni na radosť myslíme na všetkých, ponúkame tak ganache z mliečnej čokolády, ale aj čokolády tmavej, bielej, karamelovej… 

Tak a teraz babo raď! Ktorú si vybrať? Aha, tak vy by ste radšej brali ovocnú

Dobre teda, tak máme aj ovocnú. Každému presne podľa jeho gusta!

Samotný košíček robíme v dvoch variantoch, a to kakaový alebo vanilkový. Naši zákazníci si pochvaľujú predovšetkým jeho chrumkavosť a čerstvosť. Nie nie, už žiadne stvrdnuté tartaletky. Ani za svet!

Potom, keď sa už s prípravou blížime ku koncu, ešte ich ozdobíme orechmi, ovocím, jedlými kvetmi alebo strúhanou čokoládou… a je hotovo. Ulahodia oku, aj maškrtnému jazýčku.

Sú ľahkým dezertom, ktorý však okúzli nejedného fajnšmekra. A nezabudnite, že kto skôr príde, ten skôr melie. 

Tartaletky totiž z taniera miznú rýchlosťou blesku!

A teraz… keď už sú upečené, nazdobené a čakajú len kým sa do nich pustíte… posaďte sa, urobte si kávičku a pustite si francúzsku hudbu. ,

,Nón, žnr gregorián,“ započúvajte sa.  

Odložte všetky starosti bokom a vychutnávajte… každé jedno sústo… pomaly… ako keby ste boli v pravej francúzskej patisserii. 

Francúzi sa pri jedle nikam neponáhľajú, ale preciťujú. Skúste to tiež, pretože tak… tak naše tartaletky chutia najlepšie.

Referencia od zákazníka:

Deťom sa tieto mini koláčiky velmi páčili, ale aj zároveň chutili. Žiadne umeliny a margaríny. Odporúčam, nebudete sklamaní.
Jana Kovalčíková
verný zákazník
0
Ďakujem
5/5

Galéria k článku: