Cheesecake cokolada

Pečiem, pečieš, pečieme. Cheesecaky. Pamätáte si ešte na ten veľký boom týchto sušienkových dezertov? Nikto nevedel čo to je a zrazu, kde sa vzali, tu sa vzali, boli ich plné cukrárne, kaviarne, svadobné stoly…

Nie je tomu tak dávno, čo sme ešte šísakovali, chesekhakeovali alebo čízcejkovali. Tfuj… až sa nám takmer jazyk zaplietol.

Teraz, o pár rokov neskôr, cheesecake je jedným z najobľúbenejších ľahkých dezertov, bez ktorého si často posedenie v kaviarni nevieme ani predstaviť. A hlavne, všetci už svorne čískejkujeme.

A odkiaľ vlastne tento fenomén prišiel?

A teraz sa všetci posaďte, prvé nálezy foriem sa vyskytli už v roku 2000 pred naším letopočtom! Viete si to predstaviť? To si tak idete po starovekom Grécku, sadnete si niekde k trójskemu koňovi: „Jeden cheesecake prosím.

Dobre… uznávame, takto to celkom asi nefungovalo.

Je tiež známe, že tento dezert bol veľmi obľúbený pre svoj vysoký zdroj energie a ponúkali ho športovcom už na prvých olympijských hrách, v roku 776 p. n. l.

O stáročia neskôr sa už chýry o slávnej maškrte šírili rýchlosťou blesku a rôzne druhy rástli ako huby po daždi.

A tak cheesecake doputoval až… do ďalej, preďalekej Ameriky. Najznámejším sa stal jednoznačne New York cheesecake. V meste žltých taxíkov, v meste, ktoré nikdy nespí sa ľudia do tohto cheesecaku doslova zamilovali.

Kaviarne sa pretekali, ktorá ho bude mať lahodnejší, sviežejší, nadýchanejší.


Vidíme, že všetci dychtiví cheesecakeáci sa už chytáte za svoje cestovné pasy, ale to nemusíte. Nájdete ho aj u nás… čo by kameňom dohodil… v bratislavskej Petržalke. A k nemu aj cheesecake citrónový, kokosový, gaštanový… Príďte si vybrať do e-shopu svoj vlastný, upečený s vášňou, ku káve návykový, na instagram fotogenický, influencermi odporúčaný, fajnšmekrami overený.

Ten pravý… náš.

Referencia od zákazníka:

dakujem za super cheesecake kokosovo mangovy. Vsetkym velmi chutil aj za meninove prekvapenie velmi si to vazim a prajem vela spokojnych klientov ....
Peter Pier Šoltysík
verný zákazník
0
vrelo odporucam☺ ale pozor silnonavykove!
5/5

Galéria k článku:

Zatvor menu
×
×

Cart